Gra końcowaWielu mężczyzn zdaje sobie sprawę jak ważna dla kobiety jest gra wstępna, ale często jeszcze zapominają, że równie ważna jest gra końcowa. Podczas gdy emocje i podniecenie u mężczyzny opada do zera tuż po osiągnięciu orgazmu, to u kobiety trwa jeszcze przez pewien czas. W takiej sytuacji, kochanek zamiast odwrócić sie plecami i pójściu spać powinien obdarować swoją partnerkę namiętnymi pocałunkami, pieszczotami i miłymi dla ucha szeptami. Takie podejście sprawi że każda kobieta poczuję w pełni bezpieczna i usatysfakcjonowana seksualnie.

gra końcowa

Panowie, pamiętajcie o swoich kobietach i kończcie z honorem


Wiadome jest, że kobieta i mężczyzna mają zupełnie inne potrzeby emocjonalne. Warto wiedzieć, które sytuacje nie przystoją wytrawnemu kochankowi po upojnej chwili ze swoją wybranką. Wszyscy mężczyźni mogą być pewni, że przykładem jest tutaj odwracanie się plecami i pójście spać. Należy zwrócić uwagę, czy takie zachowanie nie jest głębszym problemem i nie oznacza emocjonalnego zablokowania się partnera. Seksuolodzy zaobserwowali kilka zachowań, które mogą oznaczać większe problemy a nie tylko brak kultury po zaspokojeniu miłosnych pragnień:

Traktowanie seksu jako sposobu na odsunięcie od siebie stresu


Jeśli w trakcie lub tuż po intymnym zbliżeniu myśli się o swoich obowiązkach to może to oznaczać, że seks jest tylko chwilą przerwy, chwilą na złapanie oddechu w stresujący dzień.

Traktowanie seksu jako sposobu na dowartościowanie się


Jeśli seks sprawia że czujesz się najlepsza/najlepszy na świecie, może to być oznaką niskiej samooceny.

Brak satysfakcji tuż po "szczytowaniu"


Może to być oznaka niesamowitej potencji, ale może się to wiązać z problemami osiągnięcia zadowolenia z seksu.

Potrzeba natychmiastowego wzięcia kąpieli tuż po stosunku


Taka sytuacja może oznaczać poczucie winy lub uczucie że zostało się wykorzystanym - seks jest odbierany jako źródło zła.

Celowe unikanie kontaktu z partnerem jest oznaką niechęci do budowania emocjonalnej bliskości i braku zaufania. Należy o tym pamiętać i jeśli partner pomimo uwag dalej stosuje tego typu "uniki" to warto się zastanowić nad wizytą u seksuologa, bądź o bardziej drastycznym rozwiązaniu - zmianie partnera. Jeśli relacje w związku są zdrowe, to naturalnym jest, że kochankowie podtrzymują bliskość po wspólnym uniesieniu.