Przed wizytą:


Zwykle, gdy mamy problemy ze zdrowiem, udajemy się do lekarza. Gdy mamy problemy z życiem seksualnym, nie szukamy pomocy u specjalisty. Temat seksualności nadal jest w naszym kraju tematem tabu i dlatego tylko 25 proc. potrzebujących szuka pomocy u seksuologa. To błąd, ponieważ każdy dorosły człowiek mógłby skorzystać na szczerej, profesjonalnej rozmowie o swoim życiu erotycznym.

przed wizytą

Jeśli wasze intymne spotkania nie dają wam satysfakcji i co gorsza sytuacja taka utrzymuje się przez kilka tygodni lub nawet dłużej, powinniście zasięgnąć fachowej porady. Dla seksuologa nie ma tematów, które by go zaskoczyły, nie musicie się krępować i wstydzić swoich problemów.

Jeśli jesteś w związku, dobrze jest, gdy na pierwszą wizytę wybierzesz się ze swoim partnerem. Wówczas lekarz pozna punkt widzenia obu stron. Zapewne zapyta, od kiedy problemy występują i co wydarzyło się w tym czasie. Po tej rozmowie lekarz będzie chciał spotkać się już z każdym z was indywidualnie.

Wizyta u seksuologa nie przebiega tak jak u ginekologa. Nie ma potrzeby przygotowania się do tej wizyty w taki sposób jak do lekarza ginekologa. Jeśli wymagane są jakieś wyniki z badań, to lekarz po spotkaniu sam zdecyduje, które są konieczne i zleci ich wykonanie.